Baby są jakieś inne – podwójne nazwiska

Często stykam się ze stwierdzeniem, że stereotypy są krzywdzące. Osobliwie często ten zarzut dotyczy relacji pomiędzy kobietami i mężczyznami. Czy jednak rzeczywiście stereotypy to takie zafałszowanie?
Kto oglądał „Baby są jakieś inne” pamięta zapewne kwestię podwójnych nazwisk. Ostatnio, czekając na badanie w laboratorium, snułem się trochę z nudów po budynku przychodni i rzuciło mi się w oczy, że właściwie wszystkie lekarki przyjmujące w tej przychodni…
…i tu wchodzą dwaj marudzący w aucie:


– A te ich podwójne nazwiska?!
– Dosyć, że nie potrójne…
– Niedługo będą! Se je nazbierać jak motyle, znaczki… Na razie z podwójnym śmigają jakby je zmutowało.
– Dobry wieczór Państwu. Wita Państwa Ewelina Celina Spodszczebrzeszyńska-Glut. Rozpoczynamy główne wydanie Teleściemów. W sejmie gdzie trwają obrady nad uchwaleniem prawa kobiet do krótszej pracy i wyższej płacy jest nasza reporterka Katarzyna Maryna Pastorałka-Trzemeszno.
– Trzemeszno to miasto chyba.
– Łączymy się więc z Katarzyną Maryną Pastorałką-Trzemeszno.
– Na bank, Trzemeszno miasto.
– Kasiu Maryniu Pastorałko-Trzemeszno pytam ja Ewelina Celina Spodszczebrzeszyńska-Glut naszą reporterkę Katarzynę Marynę Pastorałkę-Trzemeszno: Co w tej chwili ważnego dzieje się w sejmie?
– Dobry wieczór Państwu. Tu Katarzyna Maryna Pastorałka-Trzemeszno sprzed gmachu sejmu. Właśnie wtra przerwa. Przepraszam bardzo Państwa, trwa przerwa. Z sejmu specjalnie dla Teleściem, przepraszam Państwa, Teleściemów, wasza reporterka Katarzyna Maryna Pastorałka-Trzemeszno, Maryna.
– Dziękuję naszej reporterce Katarzynie Marynie Pastorałce-Trzemeszno. Oglądają Państwo wieczorne Teleściemy. Ewelina Celina Spodszczebrzeszyńska-Glut. A oto kolejne tematy… i tak dalej, kurwa.Nazwiska dłuższe niż wiadomości. Niedługo już tylko faceci będą mieli pojedyncze nazwiska

Na koniec jeszcze bonusik: ostatnio na Allegro kupowałem jakąś bzdurę – typu „oryginalny proszek do prania z Niemiec”, czy coś w tym guście. Na fakturze podpisana była (jako działalność gospodarcza osoby fizycznej) pani Agnieszka Fragmencik-Kawka (nazwisko zmieniłem, ale oryginalne było w podobnym klimacie).

Czy w handlu chemią gospodarczą na Allegro podwójne nazwisko pomaga tak jak w medycynie???

Baby jednak są jakieś inne! ;-)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)

One thought on “Baby są jakieś inne – podwójne nazwiska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *