Wielokropek w Microsoft Word – skrót klawiszowy

W Microsoft Word można bardzo prosto wprowadzić wielokropek w formie jednego znaku – oszczędzamy miejsce w dokumencie, bo jest on mniejszy niż trzy osobne znaki i czas na wpisanie, bo da się to zrobić jednym skrótem klawiszowym, zamiast mozolnie, „pukając” w kropkę. Łatwiej go też usunąć w razie potrzeby.
Magia kryje się w skrócie Prawy Alt + Kropka (koniecznie prawy ALT i zwykła kropka, występująca na klawiaturze razem ze znakiem większości, czyli >)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 thoughts on “Wielokropek w Microsoft Word – skrót klawiszowy”

  1. Dziękuję za poradę :)
    Chciałabym powiedzieć, że słowo 'word’ w języku polskim odmienia się bez ’. Jeśliby słowo zaczerpnięte z j.angielskiego kończyło się na samogłoskę, wtedy korzystamy z tego znaku. Pozdrawiam

    1. Bardzo proszę :-) A słowo „Word” pozwolę sobie ostatecznie pozostawić nieodmienione, bo z apostrofem, czy bez – „Wordzie” wygląda dziwnie.

  2. A właśnie tak się powinno – właśnie 'wordzie’ będzie w porządku. Dbajmy o j.polski i odmieniajmy nawet terminy zaczerpnięte z j. angielskiego. Komputer też był kiedyś dla nas obcym słowem, a stał się spolszczony :)