Problem z podłączeniem pulpitu zdalnego na Mac’u

Jeżeli Twój Mac ma problemy z połączeniem z serwerem pulpitu zdalnego i wyświetla komunikat:

Usługa Podłączanie pulpitu zdalnego nie może zweryfikować tożsamości komputera, z którym chcesz nawiązać połączenie.

wygląda to mniej więcej tak:

usluga-podlaczanie-pulpitu-zdalnego-nie-moze-zweryfikowac-tozsamosci-kopmutera-zdalnego

spróbuj zastosować takie rozwiązanie:

1. Usuń plik RDP, który został prawdopodobnie utworzony po nieudanej próbie nawiązania połączenia. Plik będzie w katalogu:

/user/{username}/Documents/RDC Connections

chodzi o np. taki plik (Default.rdp):

usuwanie-pliku-rdp

2. Jeszcze raz uruchom podłączanie pulpitu zdalnego i upewnij się, że w pole DOMENA jest puste. (Niestety nie dysponuję polską wersją tego okna, ale angielska powinna pomóc zidentyfikować pole, które należy wyczyścić)

puste-pole-domeny-przy-podlaczaniu-rdp-na-macu

Rozwiązanie jest sprawdzone pomiędzy Mac i Windows Server 2008R2 – i działa!

4 thoughts on “Problem z podłączeniem pulpitu zdalnego na Mac’u”

  1. Mam dokładnie ten sam błąd na zdalnym pulpicie na MacOS Sierra. Na El Captain chodziło, ale już nie chodzi.

  2. MniejszeKoszty.pl

    Dzięki Ziomku enedue!!!
    Faktycznie działa – super wielka moc :D Mój system to macOS Sierra 10.12.2 (16C67)

Comments are closed.