Prezenty

Minęły Święta. Najlepsza okazja do podarowania bliskim czegoś co odzwierciedla naszą relację z nimi. Wiele napisano na temat tego co kupować, a czego nie, ale być może odrobina subiektywnego spojrzenia coś jeszcze wniesie:

Co polecić ?

  1. Nie należy kupować rzeczy podlegają…cych bardzo subiektywnym gustom, o ile nie zostały wcześniej wprost zamówione lub gust odbiorcy nie jest nam naprawdę bardzo dobrze znamy. Do tej kategorii zaliczają się kosmetyki (zwłaszcza zapachy), ubrania, biżuteria itp.
  2. Dobrze sprawdzają się prezenty, o któych wiemy, że obdarowany nie kupiłby ich sobie sam, a jednak chciałby je dostać. Często są to książki, płyty lub użyteczne gadżety, czyli „towary luksusowe”
  3. Fajnie jeżeli prezenty są oryginalne, jednak zbyt „wyszukane” nie sprawią radości
  4. Unikać należy „zbieraczy kurzu” – wszelkich „ozdób” do postawienia na pół‚ce, z którymi nie wiadomo co później zrobić
  5. Pragmatycznie: jeżeli nie wiadomo co wybrać, to dobrze wybrać coś›, co będzie nadawało się do „podania dalej” jako prezent. Trzeba się tylko pogodzić z faktem, że obdarowany może tak wykorzystać nasz podarek.
  6. Podobno prezenty należy kupować dla innych tak, jakby kupowało się je dla siebie. Dotyczy to jednak wyboru jakości prezentu, a nie jego samego.
  7. Jeżeli co rok kupujemy komuś podobny prezent, to dobrze podtrzymać ten zwyczaj. Obdarowany może się™ przyzwyczaić i oczekiwać takiego prezentu. Przykł‚ad: przez kilka lat z rzę™du dostawałem na gwiazdkę spray do czyszczenia deski rozdzielczej samochodu. W tym roku nie dostałem. Dramat :-) ! Będę go musiał kupić sobie sam !

Powyższe nie jest moźe „poradnikiem ostatecznym”, ale być może pomoże nie wpaść w pułapkę wściekłych zakupów kończących się rozczarowaniami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 thoughts on “Prezenty”

  1. Pingback: Prezenty – cd. | szymkiewicz.pl

  2. Pingback: Najbardziej wartościowy prezent na święta