Delicatessen

Wizyta 1 – powitanie

Chyba nie jestem ubrany wystarczająco reprezentacyjnie, ewentualnie monitoring parkingu sygnalizuje, że przyjechałem 10 letnim autem. Świński blondyn o wyglądzie dotkniętego zespołem Downa, śledzi mnie z pogardliwą miną… na stoisku z alkoholem. Ponieważ koleżanka polecił‚a mi duży wybór win w Almie, szukam czegoś oryginalnego (czego np. nie dostanie się w eleklerku, czy innym realu) i pewnie sprawiam wrażenie niezdecydowanego. Dla ćwoka, który niestety nie załapał‚ się™ na bilet do Irlandii (pewnie nie wie jak się do niej dostać albo co by tam mógł robić‡) jest to wystarczający powód, żeby podążać za mną… krok w krok przez 5 minut.

W końcu wygrywa – nie wytrzymuję i odkładam 3 artykuł‚y, które kupiłem z powrotem na półki i wychodzę nie kupiwszy nic, za to bardzo wkur…. Delikatesy Alma – ja: 1:0

Wizyta 2 – smalec w cenie bryndzy, bryndza w cenie szynki

W ramach spaceru po parku nachodzi mnie ochota na „sznitę z tustym”. Alma (konkretnie: stoisko Krakowski Kredens) ma smalec – na wagę. Nota bene bardzo smaczny. 15,99 zł za kilogram. Bierzemy pudełeczko rozmiaru w sam raz. W domu zauważam, że pani z KK ometkowała moje pudełeczko jako bryndzę™. Po 32 zł‚/kg. K…. mać. Pewnie rodzina tego z wizyty pierwszej. Albo coś szkodliwego z mebli, czy wykł‚adzin wydziela opary ogłupiają…ce „na sklep” i po 8 godzinach pracy ludzie nie są… już w stanie myśleć.

Z drugiej strony – może jestem niesprawiedliwy. Pomylić przecież każdy się™ może. Tylko dlaczego akurat o 100% na moją… niekorzyść‡ ? Z tym trudno się pogodzić.

Jest już 2:0

Wizyta 3 – test obsługi klienta

Stwierdziłem, że jednak tego smalcu tak nie odpuszczę i pojechałem z pudełkiem reklamować. W sumie to nie wiem na co liczyłem. Pani wzi곂a pudełko, dokonała oględzin, powąchała w środku (celowo zostawiłem resztki smalcu dla identyfikacji), zwróciła mi 6 zł na kartę i kazała ponownie zapłacić, tym razem 3 zł,‚ za smalec.

Na moje sugestie, że chciałabym załatwić sprawę szybko i że może jakaś rekompensata, zamiast zwrotu tych 3 zł (wziąłbym cokolwiek o cenie sprzedaży 3 zł lub więcej) i że muszę przecież ponieść koszty dojazdju, żeby to reklamować pani w punkcie obsługi klienta pozostała głucha. Zwrot to jedyna metoda zadość‡uczynienia jaką stosują delikatesy Alma wobec klientów, którzy zostali u nich naciągnięci (niezależnie od przyczyn).

3:0

Epilog

Na cał‚e szcz꛶cie leklerek sprowadził lody Grycana, które był‚y właściwie jedynym powodem, dla którego warto było do Almy się™ wybierać…

W jednej chwili Alma została wyeliminowana z rozgrywek.

1 thought on “Delicatessen”

  1. Pingback: Alma - decydujące starcie | szymkiewicz.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *